lakierowanie paznokci

1. Przed nałożeniem emalii-zwłaszcza w intensywnym, ciemnym kolorze - pokrywamy paznokcie cienk± warstw± lakieru podkładowego i czekamy chwilę, aż wyschnie. Dzięki temu unikniemy zażółcenia płytek.

2. Buteleczką z lakierem należy przed otwarciem silnie wstrząsnąć, tak by wszystkie składniki wymieszały się. Pędzelek po każdym zanurzeniu ocieramy o brzeg buteleczki, pozbywając się nadmiaru emalii.

3. Malując paznokieć przy jego nasadzie, ustawiamy pędzelek bezpośrednio nad skórką, ale jej nie dotykamy. Ostrożnie dociskamy pędzelek do płytki paznokciowej, tak by lakier wypełnił cały kontur tuż przy skórze.

4. Pokrywamy lakierem środek paznokcia, starając się nie odrywać pędzelka. Lakier powinien rozkładać się równomiernie i nie tworzyć smug. Jeżeli emalia źle się rozprowadza, zmywamy ją i malujemy ponownie.

5. Lakierujemy boki paznokcia i pozwalamy emalii wyschnąć. Dla pogłębienia koloru po paru minutach nakładamy drugą warstwę, a na zakończenie - bezbarwny lakier, który wzmocni połysk oraz trwałość emalii.

wzorki na paznokciach, paznokcie, galeria, paznokcie żelowe

Tagi: wzorki na paznokciach paznokcie galeria paznokcie żelowe