Piękne dłonie

Nie wszystkie jesteśmy obdarzone przez naturę smukłymi palcami oraz paznokciami o regularnym kształcie. Tego już nie zmienimy, ale nasze samopoczucie poprawi się, gdy zadbamy, by ręce ładnie wyglądały.

1. Paznokcie skracamy szorstką stroną pilniczka, a drobniejszym szlifem nadajemy im pożądany kształt i wygładzamy krawędzie.

2. Moczymy paznokcie w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła w płynie. Naskórek ulega zmiękczeniu i daje się łatwiej usuwać.

3. Miejsca u nasady paznokci smarujemy specjalną odżywką wzmacniającą płytki i ułatwiającą usuwanie zbędnego naskórka.

4. Specjalną, drewnianą albo plastykową łopatką odsuwamy naskórek. Ścierając, spychamy go do nasady paznokcia.

5. Teraz trzeba wmasowac w dłonie dobry krem lub olejek przeznaczony do pielęgnacji rąk. Powinien zawierać witaminy A i E.

6. Powierzchnię płytek należy wygładzić specjalnym przyrządem lub pilnikiem. Paznokcie będą lśniły.

7. Przed lakierowaniem warto nałożyć podkład, który pielęgnuje i wzmacnia paznokcie, a także przedłuża trwałość lakieru.

8. Trzema ruchami nakładamy lakier. Pierwszy: od połowy płytki do czubka; drugi: do nasady paznokcia; trzeci: znowu do czubka

Paznokcie wyglądają świetnie, jeśli są zadbane, a kolor lakieru pasuje do pomadki i stroju. Manicure należy wykonywać regularnie, przynajmniej raz w tygodniu.

Dzisiejsze lakiery ni niszczą paznokci, ale przeciwnie: pielęgnują je i utwardzają. Gama kolorów jest tak bogata, że każda z nas znajdzie coś dla siebie. Lakierowanie powtarzamy co kilka dni, gdyż nie ma nic brzydszego niż łuszczący się lakier.

wzorki na tipsach, na tipsy, tipsy galeria, wzorki paznokci

Tagi: wzorki na tipsach wzorki na tipsy wzorki na tipsy galeria wzorki paznokci