Pielęgnacja dłoni

Nie na darmo się mówi - pokaż mi swoje ręce, a powiem ci, kim jesteś i ile masz lat. Jednak powiedzenie to nie zawsze się sprawdza. Bywa bowiem i tak, że dłonie wyglądają o wiele gorzej, starzej niż reszta ciała. Dlaczego tak się dzieje?

Podobno kształt dłoni wiele może powiedzieć o charakterze człowieka, tak przynajmniej twierdzą chiromanci. Można w to wierzyć lub nie. Natomiast ich wygląd, ich dotyk może być z pewnością czymś w rodzaju naszego świadectwa pracy i urodzenia.

Co szkodzi dłoniom?

Bardzo wiele. Bowiem ręce, dłonie są chyba najbardziej eksploatowaną, najbardziej zapracowaną częścią ciała. Zawsze w ruchu, zawsze czymś zajęte. Sprzątają, zmywają, piorą, przygotowują potrawy, pielą ogródek. Pracują w różnych zawodach, nieraz wymuszających bezpośredni kontakt z chemikaliami, wilgocią, niskimi lub wysokimi temperaturami, zmuszających do ciągłego przeciążania pewnych grup mięśni.

A każda z wymienionych czynności mniej lub bardziej niszczy ręce, naraża je na różnego rodzaju uszkodzenia. Dlatego należy dbać o dłonie szczególnie troskliwie i systematycznie, a nie tylko od wielkiego święta, gdyż inaczej szybko staną się szorstkie, brzydkie, nieprzyjemne w dotyku.

tipsy wzorki galeria, wzory, galeria, zelowe, zelowe wzorki, wzory, żelowe galeria, żelowe wzorki, wzory

Tagi: tipsy wzorki galeria wzory galeria zelowe zelowe wzorki wzory żelowe galeria żelowe wzorki wzory