Piękne - znaczy zdrowe i sprawne

Doskonałą metodą pielęgnacji rąk jest ich gimnastykowanie. Odpowiednie ćwiczenia nie tylko poprawiają wygląd skóry, zapobiegając na przykład jej przedwczesnemu marszczeniu się, ale przeciwdziałają różnym zmianom zwyrodnieniowym dłoni, puchnięciu.

Ponadto regularnie wykonywane mogą nawet poprawić ich kształt. Nawet jeśli niezbyt wierzysz w tak wszechstronne dobroczynne działanie gimnastyki, znajdź trochę czasu i ćwicz swoje ręce. Na pewno ci to nie zaszkodzi.

Ćwiczenia poprawiające giętkość i elastyczność palców (1,2)
Weź niedużą piłeczkę gumową i ściskaj ją mocno wszystkim palcami - napinając i rozluźniając mięśnie. Powtórz to ćwiczenie, ale tym razem uciskając piłeczkę kolejno opuszkami każdego palca.

Ćwiczenia wyszczuplające palce (3,4)
Spleć dłonie za poręczą krzesła, odwróć je stroną wewnętrzną na zewnątrz. Staraj się jak najbardziej wygiąć splecione palce, wyprężając ręce ku tyłowi. Trzymając nad stołem dłonie ściśnięte w pięść, kolejno mocno przyciskaj do blatu stołu każdy palec z osobna. Reszta palców zawsze powinna pozostać w pozycji wyjściowej.

Ćwiczenie zapobiegające rozciąganiu się skóry (5,6)
Złóż dłonie jak do modlitwy - palce powinny przylegać do siebie. Następnie staraj się jak najszerzej odgiąć złączone kciuki, kierując je jednocześnie jak najdalej do dołu. Pozostałe palce powinny pozostawać w pozycji wyjściowej. Wszystkie ćwiczenia wykonujemy po kilka razy.

sklep paznokcie, sklep tipsy, stylizacja paznokci galeria, wzory, tipsy, tipsy akrylowe, galeria

Tagi: sklep paznokcie sklep tipsy stylizacja paznokci galeria wzory tipsy tipsy akrylowe galeria